Bodrum

   Bodrum nerede? sorusu için Bodrum, Ege bölgesinin kalbinde yer alan koydan itibaren üç tarafı denizle çevrili yarım ada şeklinde bir yapıya sahip olan ilçemizdir. Bodrum Muğla’ya bağlıdır ve şehrin en yüksek nüfusuna sahip bir ilçedir. Muğla’ya yaklaşık 110 km uzaklıktadır. Aynı zamanda Bodrum'a yakın yerler olarak Doğu tarafında Muğla’nın başka bir ilçesi olan Milas bulunmaktadır. Bu yer turistik bir antik kent olarak bilinmektedir. Kara ile iletişimi bu taraftan sağlamaktadır. Bodrum yarım adasının çevresinde bulunan, Görecek, Karaada, Çelebi, Fener, Çavuş ve Salih adası Türkiye sularında yer almaktadır. Aynı zamanda Kos, Pserimos, Farmakonisi ve Kalimnos adaları da Yunan adası olarak geçmektedir.
  Genellikle turistik ve tatil mekânı olarak bilinmektedir. Bu adalarda herhangi bir yerleşim yeri bulunmamaktadır. Bodrum ilçesine gidiş, hava ve kara yolu ile yapılmaktadır. Bodrum ilçe sınırlarında bulunan otogarlar ile otobüs ulaşımı bulunmaktadır. Aynı zamanda adalar tarafından denizyolu ile ulaşım da sağlanmaktadır. Milas-Bodrum havalimanı yaklaşık 35 km uzaklıkta bulunmaktadır.
 Bodruma Otobüs İle Nasıl Gidilir?
  Bodrum ulaşım açısından oldukça kolay bir ilçedir. Bodrum otobüs terminali ile otobüs seferleri bulunmaktadır. Türkiye’de en çok turist barındıran tatil beldesi olarak bilinen Bodrum, merkezi noktadan pek çok otobüs seferi de yapmaktadır. Aynı zamanda otogardan ziyaretçilere servis ve taksi hizmeti de sunulmaktadır. Şehir içerisinde farklı ulaşım araçları da mevcuttur.
 Denizyolu İle Bodrum’a Nasıl Gidilir?
  Bodrum’a Didim ve Datça’dan feribot ile denizyolu ulaşım kullanılarak rahatlıkla gidilmektedir. Datça’nın merkezinden hareket eden feribotlar bulunmaktadır. Bu feribotlar Bodrum’un merkezine kadar gitmektedir. Didim’den ise merkezden hareket eden feribot, Bodrum Yalıkavak limanına yolcuları ulaştırmaktadır. Yaz sezonunun gelmesi ile lokasyonlar daha fazla artmaktadır.
 Uçak İle Bodrum’a Nasıl Gidilir?
  İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerden Bodrum'a direk aktarmasız olarak uçak seferi bulunmaktadır. Oldukça kolay bir ulaşım olan uçak, yaz sezonunda oldukça fazla sefer gerçekleştirmektedir. Yaz ve kış aylarına özel olarak uçak seferleri düzenlenmektedir. Bodrum Milas içerisinde bulunan havalimanında iniş yapılmaktadır. Uçaktan indikten sonra havalimanında bulunan servis ya da taksileri kullanarak rahatlıkla şehir merkezine gidiş sağlayabilirsiniz.
- - -
loading
Yükleniyor...