Side

Antalya'ya 73 km mesafede kalan Side, bir yarımada formundadır. Anadolu'da nar anlamına gelen Side kelimesinden adını alan bölgede yaşamın çok eskilere dayandığı bilinir. Antalya'nın 200 binin üzerindeki Manavgat ilçesinin bir beldesi olan turistik bölge, antik kalıntılarıyla her yıl yerli ve yabancı turistleri ağırlar. Sırtını Toros Dağları'na yaslayan Side, sahip olduğu doğal güzelliklerle ülke turizmine ciddi katkılar sağlar. 
 Side'ye Ulaşım Seçenekleri
  Manavgat ile olan bağlantısı sadece karayolu ile yapılan Side ulaşım açısından özellikle yaz aylarında kolay ulaşılabilir bir konumdadır. Manavgat ve Side merkezde yer alan otobüs garı, karşılıklı seferlerle Antalya-Manavgat-Alanya arasındaki ulaşım ihtiyacını konforlu şekilde karşılar. 
  Side'ye yakın yerler arasında; Manavgat Şelalesi, Sorgun mevki, Şehir Kapısı, Apollon Tapınağı, Side Müzesi ve Side Antik Tiyatrosu'dur. Çarşısıyla ünlü olan bölge özellikle yaz akşamları geç saatleri kadar hareketlidir. Yerli kültürün yabancı turistlere en güzel şekilde anlatıldığı sahil kesimi, 5 yıldızlı oteller ve zincir tatil köyleriyle anılır.
 Tarihi ve Doğal Güzelliklerin İç İçe Geçtiği Belde
  Side ve Antalya Havalimanı arası sadece 65 km'dir ve iki adres arasındaki ulaşım 1 saat içinde gerçekleşir. Özel transfer hizmeti veren şirketlerin yanı sıra, ring seferlerle de şehir içine veya Side'ye ulaşım son derece kolay bir şekilde yapılır. Ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerinin yakından görülebileceği Side nerede? Lidyalılar ve Persler gibi tarihin büyük medeniyetlerine ev sahipliği yapan bölgeye Antalya Havalimanı üzerinden veya şehirlerarası taşımacılık yapan firmaların otobüsleri ile ulaşım sağlanabilir. Ankara ve İzmir'e yaklaşık 10 saat, İstanbul'a ise 12 saatlik mesafede olan Side, konuklarına aradıkları güzelliklerden daha fazlasını verir.
  Antalya ile aynı iklim özelliğine sahip olan bölge genel olarak ormanlık bir yapıya sahiptir. Sahil kesimde denizin mavisiyle buluşan uçsuz bucaksız gökyüzü, arkasını derin ve yeşil ormanlığa dayar. Antalya şehir merkezine geldikten sonra Side otobüs hizmeti veren özel firmaların düzenli olarak gerçekleştirdikleri servislerle bölgeye kısa zaman içinde ulaşım sağlanabilir. Mavi bayraklı ve eşsiz güzellikteki sahiliyle özellikle su sporlarından hoşlanan misafirlerini ağırlayan cennet, sahip olduğu manzarayla da herkesi büyülemeyi başarır.
- - -
loading
Yükleniyor...